
Podobno boimy się tego, czego nie znamy. Mimo to, historia informatyki w Polsce pokazuje, że rodzima myśl technologiczna zawsze stała na wysokim poziomie. Gorzej było z jej realizacją w obszarze, który dziś określamy mianem ICT. To właśnie miało się zmienić dzięki trzem przyjaciołom ze studiów matematycznych Uniwersytetu Śląskiego – Ignacemu Miedzińskiemu, Franciszkowi Szwedzie i Romanowi Zającowi. Dzięki ich ambicjom, w 1988 roku powstało Biuro Projektowania Systemów Cyfrowych. Przedsiębiorstwo, które od samego początku oferowało szeroko rozumiane rozwiązania IT dla przedsiębiorstw.
Dziś tych przedsiębiorstw - klientów BPSC - jest ponad 700, a wspomniane rozwiązania wyewoluowały do postaci systemu Impuls EVO. Jednego z najbardziej kompleksowych systemów klasy ERP/MRPII połączonego z oprogramowaniem do zarządzania projektami. To właśnie Impuls wraz z rozwiązaniami klasy MES tworzy i wdraża, założona trzy dekady temu przez trójkę przyjaciół, firma BPSC.
Tak, jak filarem powstania BPSC były silne więzi i sprecyzowane wizje ich założycieli, tak dziś filarem BPSC pozostają ludzie. To właśnie dzięki doświadczonemu zespołowi specjalistów, dla których największym sukcesem jest powodzenie rynkowe Klientów, BPSC należy do czołówki producentów oprogramowania wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwem.
Kamienie milowe w historii BPSC

Rozpoczęcie działalności

Inwestor finansowy Caresbac SEAF

Partnerstwo z Oracle

Debiut systemu Impuls BPSC

Inwestor finansowy SEAF CEE Growth Fund

ISO 9001:2000

BPSC w rankingu Technology Fast 50

Debiut rynkowy systemu Impuls 5

Inwestorzy finansowi Discovery Capital

Premiera rynkowa systemu Impuls EVO

Inwestor finansowy Forterro
Zespół zarządzający
Rafał Orawski
CEO

Absolwent Akademii Ekonomicznej (aktualnie Uniwersytet Ekonomiczny) w Katowicach oraz Uniwersytetu Warszawskiego na którym uzyskał tytuł Executive MBA. Od 15 lat związany z BPSC, początkowo na stanowisku Głównego Księgowego, później Dyrektora Finansowego następnie Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych. Od 2016 roku piastuje stanowisko Prezesa Zarządu BPSC. Prywatnie pasjonat motocykli.
Michał Górecko
Sales Director

Absolwent Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz GFKM w ramach studiów Executive MBA. Związany z BPSC od 2002 roku, od samego początku odpowiedzialny za działania handlowe spółki skierowane do klientów użytkujących system Impuls a od 2019 również do nowych klientów. Ojciec trójki dzieci. Sportowiec amator.
Sławomir Kuźniak
Product Management Director

Stanisław Drosio
Service & Support Director

CSR
Odpowiedzialność społeczna
BPSC jako firma odpowiedzialna społecznie dzieli się swoimi sukcesami z tymi, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Podejmowane przez firmę działania łączy jedno hasło - "Ułatwiamy start!". Firma angażuje się wszędzie tam, gdzie pojawia się realna szansa na zmianę i progres. Działania firmy podejmowane w ramach programu "Ułatwiamy start!" koncentrują się na kilku obszarach:
Świat sztuki
Kontakty ze światem sztuki sięgają początków funkcjonowania BPSC. Pierwszą, profesjonalną kreację graficzną logo firmy stworzył Tomasz Struk, wybitny malarz i grafik, a także przyjaciel firmy. Również dziś za identyfikację wizualną BPSC odpowiadają osoby związane z Akademią Sztuk Pięknych.
Firma jest zaangażowana również w ideę wsparcia i promowania młodych, rozpoczynających karierę artystów. W ramach tej współpracy fundujemy doroczne nagrody dla najlepszych dyplomantów katowickiej ASP, dofinansowujemy organizację wystaw oraz kupujemy wybrane prace absolwentów. Działania te mają przede wszystkim ułatwić młodym artystom przejście z etapu edukacji do „dorosłej” pracy twórczej.
Zaangażowanie BPSC w obszarze mecenatu zostało uhonorowane przez władze katowickiej Akademii Sztuk Pięknych tytułem Sponsora Młodej Sztuki. Redakcja magazynu Art&Biznes wyróżniła spółkę nagrodą Firma Przyjazna Sztuce.


Świat dzieci
Szczególne miejsce w działalności pro bono BPSC zajmują dzieci z trudnych i doświadczonych przez los środowisk. Ze względu na skalę potrzebnego wsparcia, zaangażowania i funduszy potrzebnych, aby mogły właściwie się rozwijać i stawać wartościowymi, bogatymi wewnętrznie ludźmi, firma podejmuje wiele aktywności w tym zakresie. BPSC pomaga tam, gdzie sytuacja rodzinna jest szczególnie trudna oraz wtedy, gdy wsparcie finansowe czy rzeczowe może przysłużyć się przyszłej karierze, pokonywaniu kolejnych barier oraz osiąganiu wyjątkowych sukcesów dzieciaków.
Obok tego, co wynika z profilu działalności firmy - organizowanie pracowni informatycznych czy współpraca dydaktyczna ze szkołami – wśród beneficjentów pomocy BPSC są młodzi sportowcy, artyści, naukowcy. Dzięki stałej współpracy z takimi instytucjami, jak Dom Aniołów Stróżów w Katowicach firma wpływa na niezwykle trudny proces wyrównywania szans rozwojowych najmłodszych. Zaangażowanie i aktywna współpraca z Domem Aniołów Stróżów zostało uhonorowane tytułem „Przyjaciela Dzieci Miasta Katowic”, przyznawanym podczas dorocznego święta placówki.
Gala
W 2006 roku BPSC odpowiedziało na apel organizacji Centaurus, zajmującej się adopcjami zwierząt. Ich prośba dotyczyła młodej klaczy, która wbrew wszelkiej logice przeznaczona została do uboju. Gala jest pełnym radości i niezwykle żywiołowym zwierzęciem, które stało się pupilem całej załogi. Dzięki staraniom BPSC klacz ma zapewnione schronienie, stałą opiekę weterynaryjną oraz wszelkie akcesoria potrzebne do utrzymania jej w czystości i świetnej formie. Gala od kilku lat regularnie trenuje skoki przez przeszkody i ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy.