Zwiększ wydajność produkcji dzięki naszemu nowemu rozwiązaniu opartemu na sztucznej inteligencji! Poznaj Prodaso

Nowa wersja Impuls EVO już dostępna

News lipiec

Od 30 czerwca dostępna jest nowa wersja systemu ERP firmy BPSC.

Prace nad Impulsem EVO 1.3. zajęły kilkanaście miesięcy. W nowej odsłonie firma wprowadziła szereg rozwiązań, które usprawniają zarządzanie produkcją i pozwalają optymalizować procesy zachodzące w przedsiębiorstwie. Firma z Katowic zapowiedziała również datę kolejnej aktualizacji.

Według danych Eurostatu 26% dużych i średnich firm produkcyjnych w Polsce posiada system ERP. W tym gronie jest ponad 400 przedsiębiorstw produkcyjnych, które używają systemu Impuls EVO firmy BPSC. ERP katowickiego dostawcy, jest jednym z czołowych, rodzimych systemów pozwalających na zarządzanie całością zasobów przedsiębiorstwa.

30 czerwca 2018 firma BPSC udostępniła klientom nową wersję systemu Impuls EVO. Prace nad nią trwały przez kilkanaście miesięcy.

Wprowadziliśmy nową wersję, która ma pomagać naszym klientom w lepszym wykorzystaniu mocy produkcyjnych - mówi Sławomir Kuźniak, Dyrektor ds. Zarządzania Produktem w BPSC, i dodaje - Systemy ERP są coraz efektywniej wykorzystywane przez przedsiębiorstwa, wspierają je w budowaniu przewagi konkurencyjnej. Dzięki możliwości zbierania dokładnych danych, w trakcie obsługi kolejnych procesów oraz możliwościom analitycznym systemów ERP, firmy mogą uzyskać znaczne oszczędności. Szacuje się, że w przypadku przedsiębiorstw produkcyjnych, systemy tej klasy przyczyniają się do zwiększenia efektywności produkcji o 15-25%.

Gdzie zaszły zmiany?

W systemie Impuls EVO 1.3. pojawiły się nowe funkcjonalności do zarządzania produkcją projektową (ETO). Wprowadzone w tym obszarze rozwiązania pozwalają w optymalny sposób obsługiwać wszystkie elementy składające się na produkcję projektową, ale nie tylko. Nowe rozwiązania w obszarze ETO mogą być wykorzystane do koordynowania procesów R&D.

To pozwala na ewidencjonowane rozliczanie nowych produktów. Jest to ciekawe rozwiązanie dla tych firm, które ponoszą koszty związane z pracami badawczo rozwojowymi i chcą dokładnie określić ich wielkość np. w celach podatkowych lub związanych z projektami unijnymi - tłumaczy Sławomir Kuźniak.

Nowa wersja ERP od BPSC została wzbogacona o siedem standardowych strategii harmonogramowania produkcji w wersji podstawowej. Użytkownicy mogą wybrać rozwiązanie optymalne dla swoich potrzeb z szerokiego wachlarza opcji dostępnych w standardzie. Proces harmonogramowania z elementami APS w krótkim czasie pozwala zorganizować produkcję dla wielu wyrobów, co w dużym stopniu przekłada się na optymalizację procesu wytwarzania. Zmiany pojawiły się też w obszarze rozwiązania z zakresu IIoT. Funkcjonalności w wersji 1.3 pozwalają na płynniejszą integrację z maszynami i czujnikami, co w konsekwencji wpływa na dokładniejsze pobieranie i analizowanie danych z maszyn. W tym obszarze śląska firma współpracuje ze spółką Smart In, która dostarcza rozwiązania pozwalające na pobieranie informacji bezpośrednio z maszyn.

Dzięki współpracy z naszym Partnerem technologicznym, skompletowaliśmy możliwości systemu w zakresie automatyzacji procesu produkcyjnego. Nasi klienci mogą pobierać dane bezpośrednio z maszyn i weryfikować w dowolnym momencie koszty produkcji, które przedstawiane są w formie wizualizacji. - opisuje Sławomir Kuźniak.

Zmodyfikowano również karty kalkulacyjne według kosztu źródłowego. W obecnej wersji funkcjonalność ta pozwala uzyskać w dowolnej chwili informacje o koszcie źródłowym nawet dla produkcji wieloetapowej, dzięki czemu użytkownik Impuls EVO 1.3 nie musi korzystać z rozwiązań BI, żeby śledzić ponoszone wydatki. Oprócz prezentacji w czasie rzeczywistym samych kosztów źródłowych, pokazywane są również koszty planowane oraz odchylenia, czyli różnice między kosztem planowanym a rzeczywistym. Dzięki temu mamy możliwość śledzenia na bieżąco kosztów produkcji danego wyrobu z dokładnością do pozycji kalkulacji kosztów. Wszystko po to, by w szybki sposób reagować na zmianę poziomu marży jaką chcielibyśmy uzyskać. To narzędzie usprawnia obszar kontrolingu produkcji a przede wszystkim monitoring kosztów rzeczywistych i planowanych. Funkcjonalność jest dostępna w standardzie.

W nowej wersji pojawiły się też rozwiązania dedykowane logistyce, m.in. nowe integracje z e-Mapą, stworzona została wizualizacja 3D dla magazynu wysokiego składowania oraz aplikacja mobilna dla kierowcy, która umożliwia wydawanie i zbieranie produktów bezpośrednio z samochodu.

W nowej wersji, praca będzie jeszcze lepsza niż było to do tej pory - mówi Sławomir Kuźniak i kontynuuje - Nie zapomnieliśmy również o zmianach przepisów od JPK poprzez RODO aż po Split Payment. Wszystkie zmiany prawne zostały zaimplementowane w standardzie systemu.

Przedstawiciele BPSC zapowiadają, że trwają już prace nad kolejną wersją systemu. Impuls EVO 1.4. będzie dostępny w czwartym kwartale 2019.