Strategiczna współpraca BPSC i Zebra Technologies

30-01-2020

BPSC podpisało umowę partnerską z firmą Zebra Technologies. 

Tym samym jeden z wiodących rodzimych dostawców systemu klasy ERP dołącza do Programu PartnerConnect firmy Zebra. Zebra Technologies oferuje innowacyjne rozwiązania IT oraz współpracę z partnerami, które umożliwiają firmom podniesienie wydajności i uzyskanie przewagi rynkowej. Rozwiązania firmy dedykowane są kilku sektorom, w tym między innymi branży handlu detalicznego, magazynowej, transportowej oraz logistycznej i produkcyjnej.

BPSC to jeden z czołowych dostawców systemu klasy ERP w Polsce. Przez ponad trzy dekady obecności na krajowym rynku firma stała się liderem w segmencie oprogramowania dla biznesu. Jednym z fundamentów sukcesu katowickiej spółki jest otwartość. Firma blisko współpracuje nie tylko z klientami, ale też z partnerami biznesowymi.

BPSC, poprzez budowanie społeczności swoich partnerów, nawiązuje długotrwałe relacje biznesowe ze stabilnymi organizacjami, które mają doświadczenie i są postrzegane jako solidne marki. Nasza współpraca z klientami to nie tylko sprzedaż oprogramowania, ale przede wszystkim dzielenie się doświadczeniami biznesowymi — wyjaśnia Błażej Migoń, Product Manager z BPSC.

We wrześniu katowicka spółka podpisała umowę z polskim oddziałem firmy Zebra, międzynarodowym liderem  na rynku komputerów mobilnych. Zebra oferuje najbardziej kompleksowe portfolio urządzeń korporacyjnych pracujących w oparciu o system Android. Portfolio produktów firmy Zebra obejmuje komputery mobilne, tablety, skanery kodów kreskowych, rozwiązania RFID i lokalizacyjne oraz drukarki etykiet. Zebra wraz ze swoją siecią ponad 10 000 partnerów w 100 krajach wprowadza innowacyjne rozwiązania dostosowane do potrzeb niemal każdej branży.

— Z BPSC łączy nas wieloletnia relacja biznesowa. Mając na uwadze dalszy rozwój oraz chęć zapewnienia dodatkowych korzyści naszym wspólnym klientom uznaliśmy, że nadszedł właściwy czas na usystematyzowanie naszej współpracy. Cieszymy się z podpisania umowy partnerskiej z BPSC, mając nadzieję, że decyzja ta zadowoli również naszych klientów — komentuje Jacek Żurowski, Dyrektor Regionalny Zebra Technologies na Europę Środkową.

Współpraca obu firm będzie odpowiadać na zapotrzebowanie i trendy polskiego rynku Obecnie na rynku zaawansowanych rozwiązań IT dla biznesu można zaobserwować kilka ciekawych trendów. Produkcja i logistyka stoją przed wieloma wyzwaniami, które są silnie skorelowane z potrzebą szybkiego dostosowania się do zmian w otoczeniu biznesowym. Dotyczy to również dostawców rozwiązań IT dedykowanych do zarządzania produkcją, a także łańcuchem dostaw, zarówno w zakresie sprzętu, jak i systemów.

W ciągu ostatnich lat wzrosło znaczenie wsparcia i serwisu IT. Wybór właściwego systemu jest niezwykle ważny, ale jakość wsparcia i szybkość reakcji dostawcy odgrywają coraz większą rolę. Dzieje się tak z prostego powodu. Firmy są wypełnione technologią, która pozwala szybko i sprawnie funkcjonować, nie mogą sobie pozwolić na przestoje. Szczególnie w takich branżach jak produkcja czy logistyka. Rodzimi dostawcy są „bliżej rynku”. Niektórzy, jak BPSC, do tego stopnia wsłuchują się w głos klientów, że użytkownicy mają znaczący wpływ na rozwój oprogramowania.

Pakiet korzyści

Z systemu ERP autorstwa BPSC – Impuls EVO korzysta kilkaset podmiotów. Znaczącą grupę klientów spółki IT z Katowic stanowią firmy z sektora wytwórczego, który odpowiada za czwartą cześć polskiego PKB. 

Dzięki współpracy z firmą Zebra Technologies, klienci i pracownicy BPSC będą mogli korzystać z rozwiązań i unikatowego know-how globalnego lidera oferującego kompleksowe usługi monitoringu, rejestracji i identyfikacji dla biznesu.