Nexus Polska

Nexus Polska jest członkiem dużej grupy kapitałowej NEXUS AG, w skład której wchodzi kilkadziesiąt europejskich firm. W Polsce Spółka jest jednym z trzech największych dostawców rozwiązań IT do obsługi szpitali. Od blisko 30 lat dostarcza oprogramowanie na rynek ochrony zdrowia i jako jedyny dystrybutor wdraża i serwisuje na tym rynku także ERP Impuls EVO.


Najważniejszym produktem Spółki jest System klasy Hospital Information System „Eskulap”, który jest oferowany na rynku wspólnie z ERP Impuls EVO, jako zintegrowany pakiet oprogramowania umożliwiający kompleksowe zarządzanie podmiotami leczniczymi. System Eskulap jest wykorzystywany w ponad 120 szpitalach, z których około 40 klientów czynnie eksploatuje ERP Impuls EVO. Dzięki jego wykorzystaniu możliwe jest usprawnienie zarządzania jednostkami na wszystkich poziomach decyzyjnych. System wspomaga podmioty lecznicze w prowadzeniu efektywnej działalności, umożliwiając szczegółową analizę zdarzeń gospodarczych zachodzących w szpitalach. Odpowiada za prowadzenie gospodarki magazynowej i wspiera zarządzanie personelem co w ochronie zdrowia ma szczególne znaczenie, ponieważ ok 80% kosztów stanowią wynagrodzenia. Dzięki opracowanej przez s głębokiej integracji z HIS oraz dedykowanym aplikacjom, takimi jak Harmonogramy Pracy Personelu Medycznego, poszczególne moduły obu pakietów oprogramowania, wzajemnie się uzupełniają, tworząc komplementarne rozwiązanie informatyczne.


W ostatnich latach miała miejsce premiera rynkowa nowej odsłony systemu Eskulap (wersja NG) zrywająca ze standardową architekturą obecną dotychczas w systemach HIS. Koncentrowała się ona na jednostkach organizacyjnych odtwarzając strukturę szpitala. Nowe oprogramowanie jest zorientowane na role realizowane przez użytkowników, na przykład lekarz / oddział, lekarz/poradnia, pielęgniarka. Udostępnia całkowicie nowy interfejs umożliwiający dostosowanie jego elementów do potrzeb użytkownika, co wyróżnia produkt na rynku. Jest to już obecnie najbardziej zaawansowany pod kątem ergonomii system HIS, a przewidywana premiera wersji 1.6 ERP Impuls EVO wpisze się w tą tendencję podkreślając technologiczną przewagę Zintegrowanego Systemu Informatycznego nad pozostałymi uczestnikami rynku.