Forterro reorganizuje strukturę i wzmacnia zespół managerski

24-02-2022

Grupa Forterro, Europejski dostawca systemów klasy ERP reorganizuje struktury i wzmacnia zarząd.

Na stanowiska prezesów regionalnych powołani zostali David Coste, Richard Furby i Marcus Pannier. Ostatni z wymienionych pokieruje regionem DACH i CEE. Pannier do Forterro przechodzi bezpośrednio z firmy IFS, w której pełnił stanowisko Dyrektora Zarządzającego regionu DACH i CEE.

Forterro to grupa 10 lokalnych firm tworzących oprogramowanie klasy ERP, z których korzysta ponad 10 tys. małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych w kilku krajach Europy. Do Forterro należą obecnie m.in.: szwedzkie firmy Jeeves i Infocube, szwajcarska spółka SolvAxis, francuska firma Sylob i Clipper, niemiecki Abas oraz katowickie BPSC, które jest częścią grupy od 2017 r.

Z początkiem nowego roku dostawca systemów zreorganizował swoje struktury. Zmiany w Forterro, to przede wszystkim wzmocnienie zespołów zarządzających. Jest to związane z realizacją planów, które zakładają zwiększanie udziałów w rynku, a także wzmocnienie pozycji czołowego dostawcy systemów zintegrowanych w sektorze wytwórczym i budowaniem silnej marki w nowej rzeczywistości rynkowej.

- Reorganizujemy strukturę, ale nadal pozostajemy wierni naszej zasadzie lokalności, dając jednocześnie każdemu regionowi dostęp do kompetencji, wiedzy i możliwości współpracy, jakie oferuje cała organizacja Forterro. Nasza działalność zakłada autonomię dla zespołów w poszczególnych krajach, które będąc blisko klienta i jego potrzeb, najlepiej rozumieją lokalny kontekst. - podkreśla Dean Forbes, Prezes Zarządu Forterro.

Z IFS do Forterro

W pierwszych miesiącach 2022 r. do zespołu zarządzającego dołączyli nowi, doświadczeni managerowie. Na stanowiska prezesów regionalnych powołani zostali Marcus Pannier odpowiadający za Europę Środkową (DACH, Polska i kraje Europy Wschodniej), a także David Coste nadzorujący Europę Zachodnią (kraje francuskojęzyczne oraz Hiszpania i Włochy) oraz Richard Furby, zarządzający Europą Północną (Skandynawia i Wielka Brytania).

Dla Polski kluczowe jest utworzenie stanowiska szefa regionu na Europę Środkową. Na piastowanie nowoutworzonego stanowiska prezesa Forterro Central Europe został wybrany Marcus Pannier. Ma on bogate doświadczenie w branży IT, w tym przede wszystkim na rynku oprogramowania dla biznesu. Przed transferem do Forterro Pannier był dyrektorem zarządzającym IFS w regionie DACH, a doświadczenie zawodowe zdobywał wcześniej w IBM i SAP.

Polski rynek coraz ważniejszy dla Forterro

Lokalny, polski zespół zarządzający BPSC pozostaje bez zmian. Nie zmienią się także jego obowiązki.

- Nasza obecność w strukturze Forterro bez wątpienia pozwoliła nam lepiej przygotować się na to, co wydarzyło się na rynku w czasie pandemii. - wyjaśnia prezes BPSC, Michał Górecko i dodaje: – Obecność w większej strukturze zapewnia stabilizację, ale także pozwala nam wymieniać doświadczenia i rozwijać kompetencje. Jednak co ważne, korporacja nie ogranicza nas, a wręcz przeciwnie, mamy dużą autonomię i swobodę w kształtowaniu regionalnej strategii. Dzięki temu nie tracimy niczego z naszego lokalnego charakteru. To jest pozytywnie odbierane przez rynek i klientów. Czego dowodem są nasze dobre wyniki za ostatni rok. - kończy Górecko.

Katowicki dostawca rozwiązań IT ma za sobą bardzo dobre 12 miesięcy. Według wstępnych danych, wartość sprzedaży w roku ubiegłym wzrosła o ponad 15%, to szybciej niż tempo, w jakim rośnie polski rynek IT. Według firmy doradczej PMR branża technologii informatycznych nad Wisłą rośnie w niemal 5% tempie, które utrzyma się do 2026 roku.

W ubiegłym roku BPSC udało się podpisać 10 nowych umów. Oprócz nowych kontraktów, w 2021 roku BPSC z sukcesem zrealizowało 14 dużych projektów wdrożeniowych.